IVETA BAUMANE – balss, vijole;
ROBERTS PĒTERSONS – balss, ģitāras;
VIESTURS SAMTS – sitaminstrumenti, klarnete, taustiņi.
REINIS BRIĢIS – ģitāra, taustiņi;
AINĀRS MAJORS – bass, balss, ElektroFolk producents.

Grupa ElektroFolk Mūzikas ierakstu kompāniju Gada balvā saņēma Zelta Mikrofonu par labāko tautas vai pasaules mūzikas albumu “Elektro”. Savukārt konkursā “Supernova” ierindojās trešajā vietā. Piedalījās TV3 Koru karos kopā ar Marta Kristiāna Kalniņa vadīto Cēsu kori. Pasaules Koru olimpiādē 2014 gadā, atklāšanas koncertā ElektroFolk spēlēja divus skaņdarbus –“ Jāņu nakti lietiņš lija” un “Aiz Daugavas vara dārzs” simfoniskā orķestra un apvienotā olimpiādes kora pavadījumā.

IVETA BAUMANE
IMG_7804_fDeinats

Iveta – mūsu balss un vijole – nāk no Aizkraukles un savā mākslinieciskajā darbībā arvien izpaužas ļoti daudzpusīgi, karjerā apliecinot sevi dažādos mūzikas žanros. Paralēli grupas Elektro Folk darbībai veido arī savu solistes ceļu uz skatuvi, kuru vairāk atpazīsiet ar skatuves vārdu Ily B.

Radošā darbība plaša – sadarbībā ar dīdžeju [Ex] da Bass ierakstīts singls “Boring Games”, kas ieguva popularitāti ziemeļu radiostacijās – Igaunijā un Somijā. Pavisam noteikti dzirdēti singli ir “Kā lai”, “Cik ilgi” (sadarbībā ar Kasparu Zlidni) un daudzi citi. Ivetu pavisam noteikti esat redzējuši kopā arī ar viņas ģimeni, piedaloties šovā “Dziedošās ģimenes” – gan 4., gan 5. sezonā starp finālistiem. Šis arī nav pirmais gads, kad tiek strādāts uz Eirovīzijas skatuves – 2007. un 2008. gadā Iveta bija pusfināliste, 2009. gadā fināliste un panākumi tikai turpina pieaugt!

Darbība ElektroFolk grupā arī nav pirmā pieredze komandas darbā – jau iepriekš balss ir skanējusi Gunāra Kalniņa gospeļkorī GG Choir, sadarbojusies ar Dailes teātri un piedalījusies tā izrādē “Cits Šerloks Holmss”. Daudzos projektos dziedājusi kā bekvokāliste – šovā “Izklausies redzēts”, “Zvaigžņu Lietus”, “Latvijas Talants”, kā arī bijusi fona dziedātāja vairākiem Latvijā pazīstamiem māksliniekiem – Donam, Jānim Stībelim, Normundam Rutulim, Gustavo un citiem.

Kopš 2014. gada darbojas raidījuma “Dzintara dziesmas” vadītāju komandā, kā arī vēl TV ekrānos kopā ar Lauri Reiniku, Ralfu Eilandu un Indru Salceviču piedalījusies ēdiena maratonā – šovā “Gandrīz ideālas vakariņas”.
Vijoles meistarība – tā no Aizkraukles Pētera Barisona mūzikas skolas Vijoles klases, balss – talants un liels darbs; šie abi elementi ElektroFolk veido tādu, kādu nododam jūsu vērtējumam, klausītāj!

“ElektroFolk ir spēcīga komanda, kur ir iespēja pilnveidoties katram individuāli un iet uz kopīgiem mērķiem!”

ROBERTS PĒTERSONS
IMG_0730-fDeinats

Jaunais, daudzpusīgais mūziķis un dziesmu autors no Ventspils grupai ElektroFolk pievienojies pavisam nesen.

Mūziķa skatuves pieredze mērāma vairāk kā 10 gados, viņš sadarbojies ar Latvijā pazīstamākajiem mūziķiem un producentiem, piedalījies populārākajos Latvijas mūzikas pasākumos. Roberts ir Starptautiskā konkursa Berliner Perle 2010 Grand Prix ieguvējs, konkursa “Eirodziesma 2012″ Latvijas reģionālās atlases finālists ar dziesmu “She’s a queen”, populārā latviešu mūzikas festivāla “Muzikālā banka” vairāku gadu dalībnieks.

Ne tikai veidojis individuālu skatuves pieredzi, bet sadarbojies un arī muzicējis kopā ar Raimondu Paulu, sastrādājies ar mūzikas producentu un Mic Rec vadītāju Guntaru Raču, kā arī strādājis ar vairākiem Latvijā pazīstamiem producentiem — Gintu Stankeviču, Egīlu Mežu, Modri Skaistkalnu, Artūru Palkeviču, Midi, Kristapu Krievkalnu, Māri Priedi, mūziķiem — Kažu, Andri Ērgli, Jāni Strazdu, Māri Kupču, Ikaru Ruņģi, Leonu Sējānu un citiem.

2014. gada septembrī klajā laidis debijas albumu ar 12 oriģināldziesmām “Apturēts laiks”, no kura noteikti esat dzirdējuši tādus singlus kā “Nelaid Projām”, ”Sāksim no jauna” un citas.

Uz skatuves ElektroFolk sastāvā viņš savu savdabīgo un spēcīgo vokālu papildina ar aizrautīgu ģitāras spēli – abas iemaņas no Ventspils mūzikas skolas, kur apguvis ģitāras spēli un džeza vokālu. Šobrīd – Skaņu režijas studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

“ElektroFolk – tā ir plūsma, kas sevī mutuļo un ar to iet uz priekšu, tā plūst un mainās, neatgriežoties jau bijušajā pozīcijā.”

VIESTURS SAMTS
12633513_977786485635688_667931331441949486_o

Viesturs grupā ElektroFolk spēlē sitamos instrumentus, mazliet ari taustiņus un klarneti. Siguldas bērnu mūzikas skolā apguvis klarnetes specialitāti, ar orķestri uzstājies Skotijā, kā arī piedalījies orķestru skatēs, gājienos, Dziesmu un deju svētkos. Sākotnēji sitaminstrumentspēli aizsācis pašmācībā, vēlāk jau apguvis Rīgas Doma Kora skolā džeza nodaļā un RPIVA populārās mūzikas nodaļā pie pasniedzēja Tāļa Gžibovska.

Spēlējis daudz dažādu mūzikas žanru grupās – sākot no pankroka, ska un smagās mūzikas, līdz rokam, triphopam, world music un džezam. Festivālu “Saulkrasti jazz” un “Rīgas ritmi” ietvaros apmeklējis meistarklases pie tādiem slaveniem bundziniekiem kā Dave Weckl, Jojo Mayer, Brian Melvin, Wolfgang Haffner, Daniel Piazolla, Airto Moreira, Peter Erskine, Antonio Sanchez u.c. Runājot par mūzikas žurnālistiku, strādājis vairākos ar mūziku saistītos interneta portālos, rakstot koncertu un mūzikas ierakstu aprakstus un recenzijas. Internetradio QBS vadījis savu raidijumu “WOW” par džeza mūziku, aicinot uz raidījumu dažādus džeza mūziķus!

Sadarbojies ar grupām Eolika, GG choir, Turaidas roze, Gacho, Rīgas Gospeļkoris u.c., kā arī ar komponistu Ēriku Ešenvaldu, Arni Miltiņu, pianistu Vestardu Šimkusu, dziedātāju Ievu Sutugovu, Gunāru Kalniņu, Adrianu Kukuvasu, Ilonu Bageli un daudziem citiem. Spēlējis Rīgas cirka izrādēs, kā arī viesizrādēs Tallinā. Kā bundzinieks spēlējis Laikmetīgās dejas dienās. Pāris gadus bijis LNO bērnu izrāžu “Pasaka par leļļu meistaru” un “Pasaka par lācīti Tobiasu un viņa nozagtajām notīm” muzikālais vadītājs. Koncertējis Skotijā, Francijā, Vācijā, Baltkrievijā, Polijā, Lietuvā, Igaunijā u.c.

Šobrīd pasniedz sitaminstrumentspēli savā bungu studijā, kā arī LELB “Jauniešu Centrs”. Viesturs saviem audzēkņiem rīko koncertus, tos veidojot dažādos mūzikas stilos. Strādā arī ar jauniešiem ar īpašām vajadzībam DAC “Cerību Tilts”, vadot ansambļus “Zvaigžņu Dzirksts” un “Zvaigžņu Dzirksts trio”, ar kuriem ierakstīti mūzikas albumi, sniegti koncerti pansionātos, dienas aprūpes centros, festivālos un pat Dziesmu svētkos. “Zvaigžņu Dzirksts” ir festivala “Sudraba kaija” 2015 laureāts, savukārt “Zvaigžņu Dzirksts Trio” ir festivāla “Nāc līdzās!” Zelta laureāts.
Savu bundzinieka meistarību apliecina ne tikai pie mums ElektroFolk, bet arī grupās The Originals, Olgas Rajeckas un Eolikas pavadošajā sastāvā un sadarbojas ar dažādiem mūziķiem.

“ElektroFolk – daudzpusīgi muzikāli krāšņa platforma, kurā muzikāli pilnveidoties un muzicēt par visiem 100% un vairāk. ElektroFolk man ir brīnums un izaicinājums. Darīt un izdarīt!”

REINIS BRIĢIS
img_8099_2-copy

Muzikālā karjera uzsākta fankmūzikas ansamblī “Mame”, kurā, spēlējot un komponējot dziesmas, 2002. gadā ieguva “Liepājas dzintara” Grand Prix.

2006. gadā pievienojās koledžroka ansamblim “Double Faced Eels”, kura ietvaros ieguva vairākas mūzikas konkursu balvas, tai skaitā arī kā labākais ģitārists. Muzicējot grupā, ieguva plašu atpazīstamību jauniešu vidū Latvijā un Lietuvā. “Double Faced Eels” iesildīja grupu “Prāta Vētra” tās tūrē, ieskaitot Mežaparka estrādē.

2009. gadā kopā ar Arti Dvarionasu izveidoja grupu “TāTāTā”, kuras četri singli, nodoti radio apraidei, bija starp spēlētākajiem Latvijas komerc un nacionālajās radio stacijās.

Ja līdz šim Reinis skaņdarbus komponēja un producēja saviem ansambļiem, tad pēc darbības grupā “TāTāTā” sāka producēt mūziku arī citiem Latvijas māksliniekiem, no skatuves vairāk koncentrējoties uz studijas darbiem. Un tā līdz šai dienai. Paralēli tika pabeigta arī Rīgas Doma Kora skolas Ritma mūzikas nodaļa ar specialitāti – džeza ģitāra.

AINĀRS MAJORS

IMG_7910_fDeinats

Ainārs ir grupas ElektroFolk izveidotājs – ElektroFolk ir viņa atgriešanās aktīvajā mūzikā, atgriešanās pie savas pirmās kaislības.

Ainārs mūzikā ir nu jau vairāk nekā četrdesmit gadus – tas viss aizsākās ar dalību konkursā bērnu ansamblī, kas mūzikas pasaulē ieveda tik dziļi, ka turpmākās gaitas veda caur Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolas Sergeja Brīnuma kontrabasa klases līdz akadēmiskai izglītībai mūzikā kā kontrobasistam.

Spēlējis kontrabasu gan Latvijas Simfoniskajā orķestrī, gan Latvijas Nacionālās operas orķestrī. Taču šī akadēmiskā vide viņu tik ļoti neaizrāva – Aināru daudz vairāk interesēja neordināra, novatoriska pieeja mūzikā. Un to viņš atrada, spēlējot grupā “Marana”. Dalība arī grupā „Pūces Etnogrāfiskais Orķestris”, kā arī citos Valta Pūces projektos, regulāri strādājis Vispārējo Latviešu dziesmu un deju svētku mūziķu komandās, vairākos teātra izrāžu iestudējumos – „Skroderdienas Silmačos”, kura orķestrī spēlējis, protams, basu. vairāki Valta Pūces mūzikli – „Šahs”, „Visādas drazas”, „Velniņi”, „Sūnu ciema zēni”.

Daudzus gadus veikts producenta un ierakstu mūziķa darbs, strādāts Viktora Runtuļa vadītajā Kabarē BOMBALU komandas ceļojumā Indijā, būvēti unikāli kontrabasu instrumenti, filmētas zemūdens filmas, 25 gadus strādāts reklāmas industrijā, vadot lielus mārketinga komunikāciju uzņēmumus gan Latvijā, gan ārpus tās, arī darbs Latvijas Bankā, radot un vadot eiro ieviešanas kampaņu un daudzas jo daudzas citas aktivitātes iekš un ārus mūzikas.

“ElektroFolk – tā ir elektrizēta pasaules sajūta un tauta, lieliska komanda. Domāju, ka šie vārdi visprecīzāk stāsta par manas dzīves jēgu un senu sapni, kas nu jau vairākus gadus piepildās. Tas viss sākas, kad dzīve sagādāja man pārsteigumu un apmeta milzīgu kūleni. Tad arī es nolēmu dzīvei sagādāt pārsteigumu – dzīvot mīlestībā, uzņemties nedalītu atbildību un justies laimīgs.”